Aktualności z lat 2017 - 2018
Z okazji Światowego Dnia Tolerancji i Życzliwości, który był obchodzony 21.11.2017 r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO w Lęborku zorganizowano głosowanie na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Każdy miał szansę znaleźć się na liście wyróżnionych. Celem akcji było ukazanie uczniom, że warto pomagać bezinteresownie, starać się być uprzejmym, że czasami wystarczy się uśmiechnąć, aby sprawić komuś radość.
Szkoła w swoim założeniu przekazuje takie wartości jak: wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka, że to co robimy dla innych daje satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze. Zachęcamy uczniów do wzajemnej życzliwości i pragniemy w przyszłości powtórzyć akcję.
Lista uczniów wyróżnionych przedstawia się następująco:
klasa I a - Jakub Osowski
klasa I b - Hanna Dramczyk
klasa II - Michał Gniedziejko
klasa III a - Iness Jastrzemska
klasa III b - Nikola Bielka, Zofia Mrosewska
klasa IV a - Olga Janusz
klasa IV b - Adrianna Pakieła
klasa V - Weronika Zielińska, Kalina Szulc
klasa VI a - Igor Konieczny
klasa VI b - Jan Springer
klasa VII - Beniamin Marcisz, Hubert Cieszyński
W sparingu udział wzięli: Bielka Paweł, Jezierski Dawid, Konieczny Igor, Kostuch Kacper, Lis Mikołaj, Łaga Tymoteusz, Puzdrowski Nikodem, Sowa Jakub, Springer Jan, Vervelde Evert, Vervelde Pascal, Zieliński Filip
- jak silne może być uzależnienie od nikotyny,
- jakie problemy zdrowotne mogą dotknąć palaczy,
- dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy,
- jakie substancje znajdują się w papierosie,
- jak asertywnie odmawiać, gdy ktoś częstuje papierosem.
Po prezentacji odbyła się burzliwa dyskusja , po której uczniowie wykonali gazetkę z przygotowanych przez siebie materiałów.
Podczas zajęć kółka przyrodniczego uczniowie klasy IV a, IV b i VI a przygotowywali materiały na gazetkę szkolną „Nie pal przy mnie proszę”.
Dnia 15.11.2017 r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji sierżant Aleksandrą Ligmanowską. Pani sierżant przeprowadziła pogadankę w klasach I –III o bezpiecznej drodze do szkoły, przepisach ruchu drogowego oraz o cyberprzemocy. Uczniowie ze skupieniem słuchali p. sierżant, chętnie zadawali pytania. Udzielali trafnych odpowiedzi.
W klasach starszych IV – VII został zaprezentowany film na temat umieszczania zdjęć i ważnych informacji na portalach społecznościowych. Celem tego pokazu było ukazanie konsekwencji niewłaściwych decyzji. Funkcjonariuszka podczas spotkania poruszyła ważny temat w dzisiejszym świecie, który wpływa na jakość życia nastolatków i ich rozwój: cyberprzemoc i cyberprzestępczości, jak również dopalacze. Uczuliła uczniów jak powinni się zachowywać poruszając się w Internecie. Uzmysłowiła, co grozi za dokuczanie i nękanie poprzez wypisywanie obraźliwych i upokarzających wiadomości i komentarzy. Przedstawiła jakie są konsekwencje niewłaściwych, niezgodnych z prawem zachowań i odpowiedzialności za czyn. Uczuliła uczniów na pułapki czyhające w sieci, takie jak: wykorzystywanie danych, fałszywe konta na portalach społecznościowych, wykorzystywanie wiadomości i zdjęć zamieszczanych w Internecie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz uczestniczenia w dyskusji. Na prośbę wychowawców, jak również duże zainteresowanie uczniów zaplanowano kolejne spotkanie z przedstawicielem policji w najbliższym czasie.
Dnia 30 października w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się drużynowe zawody w tenisa stołowego. Rozgrywki odbywały się w ramach Igrzysk Młodzieży czyli dla roczników 2004 i starszych. Rywalizacja chłopców toczyła się pomiędzy 4 szkołami: SJSP, SP 1, SP 7 i SGJ. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Nasi chłopcy walczyli o każdą piłkę, dając z siebie 100%. Tym razem nie udało się stanąć na podium, lepsi okazali się starsi koledzy.
Skład naszej reprezentacji: Beniamin Marcisz, Mikołaj Morawiak i Wiktor Pohl.
Dziękujemy za reprezentowanie szkoły i walkę do samego końca.