Szkolne Zawody Pływackie

Utworzono: 24-06-2015

W dniu 23 czerwca 2015r. na pływalni miejskiej „Rafa” odbyły się Szkolne Zawody Pływackie. Każdy z uczniów startował w 3 konkurencjach. Najmłodsi zmagali się na małej niecce basenu, transportując krążek na desce, pływając na plecach z makaronem i bawiąc się w poławiaczy skarbów. Starsi uczniowie (II-V) pływali na dużym basenie z makaronem, z deską i bez przyborów. Sześć pierwszych miejsc, w każdej konkurencji, było punktowanych, a o zdobyciu medalu decydowała suma uzyskanych punktów. Wśród klas IV i V w klasyfikacji przewidziano podział na dziewczęta i chłopców, ale uczennice z klas IV i V liczone były razem, podobnie jak chłopcy tych klas.

W pierwszych klasach najlepszymi pływakami byli: Michalina Kulik (złoty medal), Michał Bławat (srebrny medal) i Ada Pakieła (brązowy medal). Wśród najszybszych w poszczególnych konkurencjach byli również Hania Dombrowska - najlepsza w wyławianiu skarbów, a tuż za nią - Nikodem Pietrasik (drugie miejsce).

Medaliści z klas drugich to: Janek Dombrowski (złoto), Tomek Agatowski (srebro) i Julisz Lis (brąz). Doskonale popłynął też Paweł Kobeszko który zajął dwukrotnie drugie miejsce w kolejnych konkurencjach: pływając na plecach z makaronem i samymi nogami do kraula z deską.

Wśród trzecioklasistów z medalami do domu powrócili: Magdalena Łysiak, Tymoteusz Łaga i Iga Nazorek. Trzecie miejsca w na dystansach: 25 m dokładanką do kraula z deską i 25 m na plecach z makaronem wywalczył Dawid Jezierski.

Najlepsze pływaczki z klas IV i V to: Amelia Kowalska, Laura Łunecka i Iga Dramczyk. Trzykrotnie na 4 miejscu uplasowała się Marta Lica. Najlepsi pływacy z tych klas to: Michał Bławat (złoto) i Nikodem Miłoszewski (srebro). Walka o brązowy medal toczyła się pomiędzy Natanem Onaszem i Filipem Cysewskim. W dogrywce to Natan po zaciętej walce pokonał Filipa w pływaniu pod wodą zdobywając brązowy medal. Filip Cysewski zajął drugie miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym, wyprzedzając młodszego kolegę Filipa Hejka (trzecie miejsce).

Na koniec zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkową odznakę za udział w zawodach.

Grafika #0: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #1: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #2: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #3: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #4: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #5: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #6: Szkolne Zawody Pływackie grafika
 Grafika #7: Szkolne Zawody Pływackie grafika