W tym roku na VI Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Zwierzaki - Cudaki”” wpłynęło ponad 426 prac. Jury obradowało w składzie: Przewodnicząca Jury - Martyna Dramczyk – nauczyciel, amatorka fotografii; Natasza Konopacka, nauczyciel przedmiotów artystycznych, amator fotografii (Facebook - Foty Naty); Marcin Majchrzak - pasjonat fotografii; twórca strony hdr.lebork.pl; Zenon “Kudłaty” - fotograf.
Wyłoniono zwycięzców w kategoriach:
Kategoria 6 - 11 lat
Miejsce I
Maja Winiarczuk, lat 11, SP nr 3; 84-300 Lębork
Miejsce II
Bartłomiej Szwast, lat 8, SP im. prof. dr. S. Pawłowskiego; 38-220 Dębowiec
Miejsce III
Oliwia Hrycyk, lat 11, SP nr 3; 84-300 Lębork
Wyróżnienie I
Agata Torbicka, lat - 10, SP nr 3; 84-300 Lębork
Wyróżnienie II
Antonina Stenka, lat 11, SP nr 3; 84-300 Lębork
Wyróżnienie III
Zosia Kuczyńska, lat 9, SP Da Vinci; ul. Golęczewska 9; 60-626 Poznań
Do wystawy zakwalifikowały się prace następujących autorów:
Pola Kotlowska SP nr # Lębork;
Pola Wierzbicka SJSP Lębork;
Anna Grześkiewicz SP Nowy Wiśnicz,
Oliwia Hrycyk SP nr 3 Lębork;
Michał Gromulski SP nr 3 Lębork;
Agata Torbicka SP nr 3 Lębork,
Julia Kowalczyk SP nr 3 Lębork;
Alicja Piskorska SP nr 3 Lębork,
Maria Podrecka SP nr 1 Wrocław;
Aleksander Ramczyk SJSP Lębork;
Aleksandra Szur SP nr 3 Lębork;
Lena Basiak SP nr 3 Lębork;
Patryk Brzozowski SJSP Lębork,
Julia Fietkiewicz SJSP Lębork
Kategoria 12-15 lat
Miejsce I
Mirella Maria Täsler, lat 15, Immanuel Kant Gymnasium, Westfalenstr. 203, 48165 Münster (Niemcy)
Miejsce II
Kacper Kostuch, lat 11 lat, Z.S. w Garczegorzu; 84-351 Garczegorze; 24
Miejsce III
Julia Prystupa, lat 13, SP nr 3; 84-300 Lębork
Wyróżnienie I
Ewa Wójcik, lat 15, P.G. nr 1 im. Jana Pawła II w Piszczacu ul. Spółdzielcza 15; 21-530 Piszczac
Wyróżnienie II
Agata Koletka, lat 14, ZSO nr 1 im.Komisji Edukacji Narodowej, ul.Kaniowczyków 9, 24-100 Puławy
Wyróżnienie III
Kornelia Feliksiak, lat 13, SP nr 39 im. Bartosza Głowackiego, ul. Jachowicza 5, 31-564 Kraków
Do wystawy zakwalifikowały się prace następujących autorów:
Sandra Wichłacz SP nr 14 Zabrze;
Zuzanna Świstun SP nr 3 Lębork;
Oliwier Lis SP nr 3 Lębork;
Michał Styrna SP nr 2 Szczyrk;
Cyprian Ramczyk SJSP Lębork;
Julia Waszczuk SP nr 3 Lębork;
Weronika Szczepańska SP Nowy Brzesk;
Maksymilian Bielińki SP nr 14 Zabrze;
Kornelia Feliksiak SP nr 39 Kraków;
Julia Domarus ZS Garczegorze;
Natalia Multan SG Piszczac;
Kaja Moczyło SP nr 3 Lębork;
Weronika Kasprzyk, Środa Śląska;
Wszystkich uczestnikom konkursu dziękujemy za pracę twórczą i dzielenie się wrażliwością artystyczną.