Drużynowe Zawody Pływackie

Utworzono: 12-03-2019

Tuż po feriach 28 lutego na pływalni miejskiej Rafa uczniowie z roczników 2003, 2004 i 2005 rywalizowali w zawodach pływackich. Pływanie Drużynowe na szczeblu miejskim i powiatowym to kolejna dyscyplina sportowa rozgrywana w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Każdy uczeń płynący w sztafecie miał do pokonania dystans 50 m. Dodatkowo uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Zdobyte punkty były doliczane do wyniku całej sztafety a ich suma decydowała o zajętym miejscu.

Nasze uczennice i uczniowie po bardzo zaciętej walce zajęli II miejsce. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. W startach indywidualnych uczniowie zdobyli 10 medali.

Złoty medal wywalczył Cezary Chomiczewski na dystansie 50 m stylem dowolnym, srebrny – Maciej Baranowski w stylu grzbietowym.

Brązowi medaliści to: Oliwia Łuc i Szymon Łabacki w stylu motylkowym, Nikola Pszczólińska i Filip Cysewski w stylu grzbietowym, Zuzanna Wilmont i Beniamin Marcisz w stylu klasycznym oraz Pola Laskowska i Maciej Bławat w stylu dowolnym.

Tuż za podium na czwartym miejscu swoje konkurencje ukończyli Zuzanna Kos, Wiktoria Sałata, Iga Dramczyk, Nikodem Miłoszewski i Amelia Miotke.

Dziękujemy uczniom za dostarczone emocje i bardzo duże zaangażowanie oraz gratulujemy uzyskanych wyników.

Skład drużyny dziewcząt: Iga Dramczyk, Zuzanna Kos, Pola Laskowska, Oliwia Łuc, Amelia Miotke, Nikola Pszczólińska, Wiktoria Sałata i Zuzanna Wilmont.

Skład drużyny chłopców: Maciej Baranowski, Maciej Bławat, Cezary Chomiczewski, Filip Cysewski, Szymon Łabacki, Beniamin Marcisz, Nikodem Miłoszewski i Dawid Wesołowski.

Grafika #0: Drużynowe Zawody Pływackie grafika
 Grafika #1: Drużynowe Zawody Pływackie grafika
 Grafika #2: Drużynowe Zawody Pływackie grafika
 Grafika #3: Drużynowe Zawody Pływackie grafika
 Grafika #4: Drużynowe Zawody Pływackie grafika
 Grafika #5: Drużynowe Zawody Pływackie grafika